Bemutatkozás

Üdvözöllek, Szentesi Balázs (PhD) vagyok, kognitív viselkedésterápiás konzultáns, tanulásmódszertan tréner, specifikus tanulási zavar terapeuta, művészetterapeuta és kulturális antropológus. Több mint 15 éve segítek ADHD-val, diszlexiával és teljesítményzavarokkal küzdő serdülőknek és felnőtteknek abban, hogy jobban teljesítsenek iskolai, egyetemi, munkahelyi környezetben, megértsék önmagukat, és boldoguljanak a mindennapokban.

Kulturális antropológusként az iskolai nehézségekkel küzdő fiatalok kutatása érdekelt, és doktori kutatásomban is ezt a témát vizsgáltam. Segítőként 2008 óta tartok életvezetési és tanulásmódszertani tréningeket a Nap-Kör Mentálhigiénés Alapítvány Serdülő és Felnőtt Diszlexia Központjában.

Itt szembesültem saját ADHD-s érintettségemmel, amely végül a felnőtt ADHD tréning elindítására inspirált. Az ADHD-ból eredő nehézségeimet fokozatosan megtanultam kompenzálni, részben azokkal a kognitív viselkedésterápiás eszközökkel, amelyek most a tréningjeim anyagát képezik. Személyes tapasztalataim segítenek abban, hogy tudjam, mi az, ami hatékony az ADHD kezelésében – és mi az, ami kevésbé.

A segítő munkám mellett szociális munkásoknak is tartok főiskolai kurzusokat, ahol terápiás technikákat és saját tapasztalataimat egyaránt beépítem az oktatásba

Tréning tapasztalat

2015 óta indítok felnőtt ADHD tréningeket, amelyeken több mint 400 fő vett már részt. Az ADHD tréning során kognitív viselkedésterápiás módszerekkel segítek abban, hogy a résztvevők hatékonyabban kezeljék az ADHD tüneteit.

Az évek során a résztvevők visszajelzései és a saját tapasztalataim alapján folyamatosan fejlesztettem a tréninget. Az eredeti módszereket vizuális anyagokkal és új technikákkal bővítettem, hogy a tanultak könnyebben elsajátíthatók és hatékonyabban alkalmazhatók legyenek. A covid-járvány alatt áttértem az online tréningre, ami lehetőséget adott arra, hogy távoli országokból is csatlakozhassanak az érdeklődők.

Ez különösen fontos, mert minden tréning a csoport közös munkája, amelyet gazdagít az ADHD-s tapasztalatok sokszínűsége. A csoporttagok tapasztalatai nemcsak a tréning hatékonyságát növelik, hanem engem is folyamatosan tanítanak a saját ADHD-m kezelésére.

Képzések és tanulmányok

  • Kognitív viselkedésterápiás konzultáns (2024)
  • ADHD-kurzus szülőknek és szakembereknek - akkreditált továbbképzés (2021)
  • PhD társadalmi kommunikációból (2020)
  • ADHD coach tréning (2012)
  • Művészetterapeuta (2011)
  • Specifikus tanulási zavarok azonosítása és terápiája - akkreditált továbbképzés (2008)
  • Kulturális antropológus diploma (2006)

Vélemények a tréningről

Nézze meg, mit mondanak mások a korábbi tréningekről!
Megnézem a véleményeket
target icon

ADHD tréning

Kognitív viselkedésterápiás eszközökre épülő életvezetési technikák, amelyek segítenek az ADHD tüneteinek kontrollálásában.

arrow right

Podcast

Itt megnézhető Török Balázs velem készült beszélgetése. Szó esik benne saját ADHD-mról, arról, hogy milyen belülről átélni az ADHD-t az iskolában, a munkában, párkapcsolatban, de beszélek a tréningről is és egyebekről.